FERNOR

Fernor ceviz soğuk iklim cevizi olarak da bilinmektedir. Ana vatanı Fransa’ dır. Karasal iklime sahip ve yüksek rakımlı olan bölgelere dikilebilen iyi ceviz türlerindendir.

Fernor Fidanı Özellikleri

Ağaç gelişimi orta seviyede ilerleyerek gerçekleşir. Soğuğa karşı dirençlidir. Gerekli koşullar sağlandığında 5 ile 7 yıl arasında meyve vermeye başlar. Salkım şeklinde meyvelere sahiptir. Salkımlarda 1 ile 4 adet arasında meyve olabilir. Verimli yan ve iç dallara sahip olduğu için ürün verimi yüksek seviyededir.

ilkbahar geç ve sonbahar erken don olaylarından etkilenmeyen bir türdür. Çiçek açma zamanı nisan ayı son hafta ile mayıs ayı ilk hafta aralığında başlar.

Fernor için Tozlayıcı

Tozlayıcı olarak Fernette, Ronde, Meylannaise ceviz çeşitlerinden birisi tercih edilebilir. Çoğunlukla tercih edilen tozlayıcı çeşidi ise Fernette’dir. Sık dikim aralığına uygun bir türdür. Hasat zamanı ise eylül ortasında başlar ve eylül sonuna kadar devam eder.

Fernor
Meyve Özellikleri


Fernor ceviz kabuk yapısı incedir. Kabuk yapısının bu özelliğinden dolayı meyve içi rahat bir şekilde çıkarılabilir. Meyve içi hafif sarımsı, yağ oranı yüksek, lezzetli olup verim olarak ise %40 ile %45 arasındadır. Kabuklu olarak ağırlığı 12 ile 13 gram arasındadır. Karasal iklime uygunluğu ile soğuğa karşı dayanıklılığı düşünülürse bu tür iklimsel ve coğrafi özelliklere sahip bölgeler için uygun bir üründür.

Franquette Cevizi

Fidan Adet Hesaplama

İletişim Formu

Sizinle daha verimli bir iletişim kurmak için lütfen gerekli alanları eksiksiz bir şekilde doldurunuz.


Adres

Danişment Mahallesi – Karacabey
BURSA - TÜRKİYE


Telefon

+90 542 570 47 16

+90 530 605 55 19

+90 531 923 45 79


Mail

destek@akkoyunlarfidan.com