CHANDLER

Amerika da Kaliforniya üniversitesi tarafından üretilmiş bir ceviz türüdür. Dünyada bu tür ile kurulmuş bir çok ceviz bahçesi bulunmaktadır. Yüksek verimli olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.

Chandler Fidanı Özellikleri

Ağaç yapısı normal genişlikte, yarı dik ve kuvvetli olup orta seviyede gelişim hızına sahiptir. Ağaç yaşı ilerledikçe kabuk yapısı sağlamlaşır ve zararlılara karşı daha dayanıklı olur.

Uygun şartlar içerisinde yetiştirildiğinde 5 yaş itibariyle meyve vermeye başlar. Meyveleri genellikle 2’li ve 3’lü şeklinde olur. Yüksek miktarlarda meyve vermesinden ve budama şeklinden dolayı chandler ceviz ağacının boyu orta seviyelerde kalır.

Chandler cevizi geç çiçeklendiği için ilkbahar donlarından etkilenmeyen bir türdür. Çiçeklenme zamanı nisan ayı sonu ile mayıs ayı başıdır. Yan dallardaki çiçeklenme oranı fazladır.

Chandler için Tozlayıcı

Tozlayıcı olarak Franquette, Fernette, Fernor ve Cisco ceviz türleri tercih edilir. Ülkemizde en çok tercih edilen tozlayıcı çeşidi ise Franquette’dir. Seçilen ana çeşit ile birlikte %5 ile %10 arasında tozlayıcı çeşidi seçilir. Sık dikim aralığına uygun bir türdür. Hasat zamanı eylül sonu ve ekim başıdır.

Chandler
Meyve Özellikleri


Chandler, ceviz çeşitleri arasında yüksek meyve iç verimine sahiptir. İç veriminin yaklaşık olarak % 45 ile % 50 oranında olduğu bilinir. İnce kabuk yapısına sahip olduğu için meyve içi kabuğundan kolay bir şekilde ayrılır. Meyve içi açık sarımsı ve lezzetlidir. Kabuklu bir şekilde meyve ağırlığı 9 ile 13,5 gram arasındadır. Kaliteli bir meyveye sahip olduğu için ticari getirisi yüksektir.

Franquette Cevizi

Fidan Adet Hesaplama

İletişim Formu

Sizinle daha verimli bir iletişim kurmak için lütfen gerekli alanları eksiksiz bir şekilde doldurunuz.


Adres

Danişment Mahallesi – Karacabey
BURSA - TÜRKİYE


Telefon

+90 542 570 47 16

+90 530 605 55 19

+90 531 923 45 79


Mail

destek@akkoyunlarfidan.com